neděle 17. dubna 2011

IRC - Rally Kanárské ostrovy - souhrn.

Souběžně s jordánskou rally probíhal závod série IRC na Kanárských ostrovech, v tomto článku přináším konečné výsledky a krátkou rekapitulaci.

10.Xavi Pons (Ford Fiesta S2000)

Po delší odmlce se tento víkend uskutečnil další podnik IRC, tentokrát na kanárských ostrovech. Letošní ročník byl tím, že byl věnován obětem zemětřesení v Japonsku.
Již startovní listina slibovala velice zajímavou podívanou. Premiéru v IRC 2011 si odbyl úřadující šampión Juho Hanninen a hned se mu podařilo zvítězit, připsal si tak své první asfaltové vítězství. Zvláště ke konci závodu vrcholil souboj Kopecký vs. Hanninen. Finský pilot ve službách Škoda-motorsport týmu zvítězil s náskokem pouhých 1,5 s na druhého Kopeckého. Kopecký vyhrál první etapu, pořadí na špičce se však několikrát měnilo. Kanárské ostrovy letos přinesly nádherné souboje a napětí až do cíle.
V konečném pořadí do 10. místa se nakonec objevila hned čtveřice vozů Škoda Fabia S2000. Z pohledu českého fanouška se tak jedná o skvělý výkon.